Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

duenShop.hu - a rallyongók boltja

A Ford pilótája, Jari-Matti Latvala nyerte a 2010-es Neste Oil Finn Rallyt, annak ellenére, hogy Sebastien Ogier a záró szakaszig nyomás alatt tartotta.

A finn a Ford Focus RS WRC-vel 10,1 másodperccel előzte meg a francia Citroen a C4 WRC-jét.  A szintén Citroenes Sebastien Loeb végzett a harmadik helyen, 4,7 másodperccel a privát C4-et hajtó Petter Solberg előtt. Dani Sordo lett az ötödik a Citroen Junior Team versenyzőjeként.

A Finn Rally győztes Latvala elmondta: „Ez egy álom. El sem tudom hinni, ez hihetetlen. Erről álmodtam kiskorom óta.”

„A rajongók fantasztikusak voltak és a futam is. Szeretném megköszönni az egész csapatnak, ez az ő győzelmük is.”

A Stobartos Matthew Wilson egy nagyszerű hatodik helyet szerzett, hetedik lett Mads Ostberg egy Subaru Impreza WRC s12B-vel. Juha Kankkunen el volt ragadtatva a nyolcadik helyétől, aki a Neste Oil által szponzorált Ford Focus-szal elérte céljait, az első tízben végzett és elverte Kimi Räikkönen-t.

Juho Hanninen nyert az SWRC kategóriában a Skoda Fabia S2000-el, és összetettben a 9. helyet szerezte meg.

Időközben Kimi Räikkönen, a nehéznek mondható utolsó napon a Red Bull által támogatott Citroen C4 WRC-vel lesodródott az útról és jócskán visszaesett a mezőnyben, de elmondta, hogy egy nagyon jó lehetőség volt a futam számára és jövőre ismét visszatér egy WRC-vel.

Jari-Matti Latvala lett a legfiatalabb Finn Rally győztes Simo Lampinen 1963-as győzelme óta, amely egy fantasztikus eredmény a hatvanadik évfordulóját ünneplő versenyen.

Hogy a magyarjainkról is essen pár szó: Sikeresen teljesítette a futamot a Szabó-Szabó páros, kategóriájukban a 29.-ek, összetettben pedig a 41.-ek lettek. Ezúton is gratulálunk nekik!