Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

duenShop.hu - a rallyongók boltja

A Citroen pilótája, Sebastien Loeb negyedik alkalommal nyerte meg a Szardínia Rallyt, ezzel együtt 64. WRC futamgyőzelmét aratta.

Loeb mindvégig jó formában autózott, a 4. szakaszon az élre állt, és ezt a végéig meg is őrizte, így 11,2 másodperccel végzett a Fordos Mikko Hirvonen előtt, akit az első napon egy defekt akadályozott. Hirvonen azonban megnyerte a Power Stage-et, így a legvégén sikerült három pontot mentenie.

Sebastien Loeb: „Közel a kezdetektől vezettem, tényleg jó munkát végeztünk. Mikko végig ott volt a nyomomban, így mindvégig nyomnom kellett a gázt. Kisebb időveszteségeink voltak a takarítás miatt, de ezt más szakaszokon sikerült visszaszereznünk. Ez tényleg egy kemény küzdelem volt.”

Petter Solbergnek sikerült a dobogó legalsó fokára felállni a privát Citroen DS3 WRC-vel, 12.6 másodperces hátránnyal Hirvonen mögött.

A Citroen másik gyári pilótájának, Sebastien Ogiernek meg kellett elégednie a negyedik hellyel, miután az utolsó előtti szakaszon sérült a DS3 WRC hátsó felfüggesztése . A norvég Mads Ostberg szilárdan tartotta az ötödik helyet, és itt is ért célba a Stobart csapat Ford Fiesta WRC-jével.

Dani Sordo a lenyűgöző hatodik helyen végzett a MINI John Cooper Works WRC-vel a csapat debütáló versenyén. Csapattársa, Kris Meeke kénytelen volt kiállni az első napon, mivel technikai gondok hátráltatták, de a problémák előtt az észak-ír abszolút versenyképes volt.

Az észt nagyágyú, Ott Tanak megnyerte a SWRC kategóriát, és az abszolút hetedik helyen végzett a Markko Martin Motorsport által felkészített Ford Fiesta S2000-el. Juho Hanninen lett a nyolcadik és a második az SWRC-ben a Red Bull által támogatott Skoda Fabia S2000-el.

Matthew Wilson végzett a kilencedik pozícióban a Stobart Ford Fiesta WRC-vel, őt fékproblémák akadályozták az első napon.

Nasser Al-Attiyah, aki most kapcsolódik be a Volkswagen WRC projektbe, a tizedik helyen zárt a Ford Fiesta S2000-el.