AutoDekor

BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

Az elmúlt évi helyi bajnok nyerte az Intercontinental Rally Challenge hétvégi futamát, a Ciprus Rallyt. A kezdeti szakasz Martin Prokopnak és az ő Ford Fiesta S2000-esének sikerült a legjobban. A második szakasz kezdetén búcsúzni kényszerült a futamból, az addig második helyen álló Andreas Mikkelsen, aki holnap a Golden Stage Rallyn már részt vesz.

A mai második nap katasztrófa volt Martin Prokop számára. Eltört az egyik kardántengelye a Fordnak, és egy vezetői hibai is becsúszott. Ez azt jelentette, hogy az első helyről, rögtön a harmadikon találta magát nagy időveszteséggel, ekkor a második helyen Feghali tanyázott, a vezetést pedig Nasser Al-Attiyah vette át. Az utolsó kör első szakaszán feljött a harmadik helyre Jaromir Tarabus, ennek köszönhetően Martin Prokop a negyedik helyre csúszott vissza. Időközben Bryan Bouffier-nek befejeződött az amúgy sem parádés futama, mivel a Peugeot bal hátsó kereke kitörött.

Nasser Al-Attiyah nem bízott semmit a véletlenre, megnyerte az utolsó kör mindhárom szakaszát, és ezzel megszerezte első IRC győzelmét. Martin Prokop visszaszerezte a harmadik helyet Jaromir Tarabustól, aki így a negyedik lett. Roger Feghali végzett a második helyen, a leggyorsabb N-es autót Roman Kresta vitte be a hatodik helyre. A legjobb hazai pilóta Nicos Thomas az ötödik helyen végzett egy Peugeot 207 S2000-el.

Magyarjaink is szépen helyt álltak a futamon, mindkét páros sikeresen teljesítette a versenyt. Vizin Laci bácsiék az A csoport harmadik, az A7 kategória első, összetettben a  22. helyen végeztek. Puskádi Janiék az A7 kategória második, összetettben a 24. helyen értek célba. Ezúton is gratulálunk nekik!