BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

#1902

Arról már korábban beszámoltunk, hogy Robert Kubica a cseh Martin Prokoppal fog egy autóban ülni Mugellóban egy 12 órás versenyen. A hétvégén le is zajlott a futam, azonban az örömükbe üröm is vegyült.

A kvalifikáció során egészen a harmadik helyig robogtak a GT3-as Mercedesszel, köszönhetően a lengyelnek, akinek pályaversenyzői technikája cseppet sem kopott meg az utóbbi időben. Sokáig úgy tűnt, hogy övék lesz a pole, végül a német Christian Engelhart a GRT Lamborghinivel és a skót Rory Butcher az MJC-Furlonger Ferrarival beelőzte.

A pénteken startolt futamon rögtön az első körben elszálltak a győzelmi remények, ugyanis egy ütközés következtében átalakult a merci futóműve és a javítgatással 35 körös hátrányba került a csapat. Ezután a 34. helyig jöttek fel a 64 autós mezőnyben, de ekkor a váltó hibásodott meg, aminek következtében ismét a bokszban találták magukat és végleg kiszálltak a csatározásokból.

A futamot végül a Renault RS01-el versenyző V8 Racing csapat nyerte. Az Optimum Motorsport csapata szinte végig vezetett, de őket is belassította a sebességváltó berendezés. Ezután még visszatértek a pályára, aminek csúnya vége lett, ugyanis egy Porschéval történt találkozó után a karosszéria is megrongálódott annyira, hogy nem lehetett folytatni, de szerencsére senkinek nem lett baja a csúnya ütközés után.

Visszatérve Kubicáékra. Végül a sok szerencsétlenség ellenére is helyezettek lettek, ugyan csak a 44-ik pozíciót sikerült megcsípniük. A lengyel azonban így is elég jól ment, hiszen a futamon a második legjobb köridőt érte el, mindössze 35 századmásodperccel lemaradva az Optimumos Joe Osbornetól.

Hogy folytatódik-e Kubica pályaversenyző karrierje ezt még senki nem tudja, ahogy azt sem, hogy a WRC-ben folytatja-e. Mindenesetre a sebessége még mindenhez megvan, csak kevesebbet kellene hibáznia.

Forrás: autosport.com