Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért
Mi a közös Blockban, Al-Attiyahban és Tidemandban?

#1689

Szóval itt az ideje, hogy tisztába tegyük az egészet. Kezdjük rögtön a 43-as rajtszám rajongójával, Ken Blockkal, aki az Egyesült Államokban futott neki a 100 Acre Wood ralinak. Az idei futamot megelőzően hét alkalommal rajtolt már ezen a versenyen és kiváló hatékonysággal tette mindezt, hiszen hatszor meg is nyerte.

Az idei évben szeretett volna a hagyományoknak megfelelően teljesíteni, amiben a törött lábbal versenyző Travis Pastrana, az első amerikai futamot megnyerő David Higgins vagy éppen az egykori amerikai bajnok Antoine L'Estage akarták megakadályozni.

A Block-rajongóknak jó hírünk van, ugyanis a gymkhanás fenegyerek meggyőző fölénnyel nyerte a számára oly' kedves 100 Acre Wood-ot. Az első nap után még csak 20.6 másodperces előnye volt Higginsszel szemben, aki másnap kiesett motorhiba miatt (22 dobogós verseny után először esett ki). Így Blocknak már csak célba kellett érnie. Megtette és tönkreverte Pastranát közel öt perccel. Harmadiknak Adam Yeoman ért be, aki majd' kilenc percet kapott Blocktól.

Most, hogy kitárgyaltuk Blockot, következzen a vb és egyéb menő Nasser Al-Attiyah. A katari pilóta hazájában szerzett elévülhetetlen érdemeket abban, hogy legendának nevezzék élete végéig. Történt ugyanis, hogy megnyerte a Qatar International ralit, immár 11-ik alkalommal, 12 próbálkozásból. Ez pedig rajta kívül még senkinek sem sikerült. Honfitársa, Abdulaziz Al-Kuwari végzett a második helyen, mindössze 30.1 másodperces lemaradással.

"Mindenki tudja, hogy nagyon szeretek itthon versenyezni és különös érzés nyerni is. Nem volt egyszerű, hiszen Abdulaziz nagyon gyors volt. Mindig fontos pontokat gyűjteni a bajnoki címhez és ha ez győzelemmel is jár, akkor az különösen jó érzés." - foglalta össze röviden a hétvégét Al-Attiyah.

Végül térjünk rá az ifjú Pontus Tidemandra, aki Norvégiába ruccant át, hogy megmutassa a helyieknek, hogy hogy tud ő svéd létére nyerni idegenben. Pontosan 90 autó nevezett a Finnskog ralira, amelyen Tidemand legnagyobb ellenfele a szintén vb-menő Anders Gröndal volt. A norvég pilóta azonban megközelíteni sem nagyon tudta Henning Solberg mostoha fiát, aki a 10 megtartott szakaszból (2-t töröltek) 8-at megnyert.

Végül több mint egy perccel nyert Tidemand 178 gyorsasági kilométer megtétele után. "Fantasztikus hétvégén vagyunk túl. Minden egyes szakaszát élveztük a versenynek. Nagyon értékes tréning volt, jó volt így zárni a téli futamokat. Alig várom már a következő eseményt..." - vont mérleget Pontus a sikeres Finnskog után.