Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

duenShop.hu - a rallyongók boltja

Július 22-én, vasárnap került sor a Baranya környéki TR Consult Rallye Sprint Bajnokság ötödik fordulójára.

A sorozat talán legunikálisabb helyszínén, a Meccsek Rallye hírhedt gyorsasági szakaszán, Árpádtetőn feszültek egymásnak a sorozat résztvevői.

A 66 sprintes induló mellé 9 licences páros csatlakozott, így 75 kettős alkotta a komplett mezőnyt.

A verseny legnevesebb indulója a 2011-es Osztrák Bajnok, Beppo Harrach volt, aki szinte már haza jár, hisz évről évre tiszteletét teszi a Mecsek Rallye-kon és a különböző Pécs környéki Rallye Sprinteken.

A szombati adminisztratív és technikai átvételeket követően, vasárnap két irányban összesen 5 gyorsasági szakasz várt a mezőnyre.

A verseny reggelén lezúduló nagy mennyiségű eső nem könnyítette meg a versenyzők dolgát.

A legutóbb Bakonyán diadalmaskodó Ranga Péter – Hideg László (Mitsubishi Lancer EVO IV) kettős - a technikai problémák miatt feladott Kurdi versenyt követően – idei második győzelemnek örülhetett, megelőzve az idei bajnokságot továbbra is vezető, címvédő, Amrein Tamás – Schmidt András (Mitsubishi Lancer EVO IX.) duót.

A dobogó legalsó fokára az Amrein László – Tóth Róbert (Mitsubishi Lancer EVO IX.) egység állhatott fel.

A negyedik pozícióban a Topp Cars Rally Team párosa, Szvatek Zsolt és Török Attila (Mitsubishi Lancer EVO IX.) zárt, megelőzve a Peugeot 205-sel bravúros autózást bemutató, ötödikként finiselő Bánkuti Balázst és navigátorát, Rácz Lászlót. A fehér oroszlánnal száguldó páros bizonyult az 5-ös kategória legjobbjának.

A tehetség örök és kortalan. A legkiválóbb példa erre Balatonyi Árpád teljesítménye, aki abszolút 6.-ként, egyben a 4-es kategória és a Lada kupa győzteseként térhetett haza sokat látott VFTS-ével.

Kovács Krisztián, alias Öcsike és mitfahrere, Szabó Bence az A-1.6 géposztály leggyorsabbjaként szerezte meg az összetett értékelés hetedik helyét. Őt az igen látványosan közlekedő kategóriatárs, Geiger Máté követte az ezüst fekete Lada 2107-sel.

A kilencedikként ismét egy géposztály győztest köszönthetünk. A 3-as csoport legjobbjai: Köbli Károly és Bán Viktor és a szinte teljesen gyári Skoda Felicia MiniKit.

A legjobb tízet az A-1.6 bronzérmesei, Molnár Zoltán és Kósa Tamás zárták.

A méltán népszerű, „igazi”, N csoport küzdelmeit, az abszolút 22. helyen végző Knipl Róbert –Tóth László nyerte, egy széria Suzuki Swifttel. Knipl idei második sikerét aratta, míg a bajnokságot továbbra is a címvédő Szabó Zsolt vezeti.

A Licences kategóriát a „sógor” – nem mellesleg az egész hétvége leggyorsabbja – Beppo Harrach nyerte, a hófehér Citroen C2 S1600-zal versenyző Németh „16V” Péter, valamint egy igazi szörnyeteget – szekvenciális váltós Ford Escort MKI – bemutató Wirtman Ferenc előtt.

Ranga, Balatonyi, Lajtai, Geiger, Dara; Jól csengő nevek. A felsoroltak közül vannak még ma is aktív versenyzők, s vannak, akiknek a gyermekük öregbíti tovább a jól csengő autós dinasztia nevét.

Ez utóbbi csoporthoz csatlakozott a 23 éves Dara Dániel, aki édesapja Gábor és a Topp Cars Rallye Team révén most mutatkozhatott be az RSB mezőnyében.

A TR Consult Rallye Sprint Bajnokság augusztus 12-én folytatódik Bakócán, a sorozat egyetlen murvás versenyével, ami egyben dupla szorzós is.

----------------------------------------------------------------------------------