34
7. Marek Joura
Mirage EVO
25

thumb_Botkaek_a_murvara_keszulnek_6Az első két futam nem úgy sikerült a Botka Dávid – Szenner Zsolt párosnak, ahogyan azt szerették volna, ám a salgói versenyen elért eredménnyel már kezdenek elégedettek lenni. Aszfaltról murvára tér most át a mezőny, és mi más is lehetne a cél, ha nem egy abszolút győzelem! Dávid mesélt az elmúlt versenyekről, és hogy mire készülnek a murvás futamokon.

Hogyan alakult eddig az évetek?
Az első két futam sajnos nem úgy sikerült, ahogy terveztük.
Az Eger Rallye-n 11 defektet kaptunk. Az első gyorsaságin még lejöttünk, és ott egész jó időt is autóztunk, de úgy gondoltuk, hogy ezen még tudunk javítani a következő gyorsasági szakaszokon. A második gyorson viszont rögtön kaptunk három defektet, majd levánszorogtunk a következőre, ahol még egy defektet sikerült begyűjtenünk, és ezzel együtt nagyjából egy két perces hátrányra is szert tettünk.  Így már csupán az abszolút 16. helyen tudtunk célba érni a futamon. Az egész verseny alatt harmadik-negyedik időket autóztunk, de a defektek miatt begyűjtött hátrányt ilyen mezőnyben nem lehetett ledolgozni.

Botkaek_a_murvara_keszulnek_1

A miskolci versenyen technikai hiba hátráltatott minket. Nem tudjuk, hogy mitől, de turbóhibánk lett. Folyamatosan akkorát töltött az autó, hogy 1,3-as ALS-ünk volt, és nem bírta ki az autó a 20 km-es gyorsaságit, hanem szétment a turbónk. Ezután sem ment egyébként hiba nélkül az autó, mivel ki volt adva bérbe a miskolci futam után Spcinek - aki Romániában megy vele - és ott is volt technikai probléma az autóval.

Salgó Rallye-n viszont már jól teljesített a Mitsubishi?
Úgy indultunk ezen a futamon, hogy 2 nappal előtte raktuk bele a vadonatúj motort. Felprogramoztuk, és még nem volt azért 100%-os, de mégis úgy éreztem, hogy szenzációs volt végig az autó, és végre egy gondmentes verseny volt. Egy defektünk volt csupán, de az egri 11-hez képest ez már semmi!

Botkaek_a_murvara_keszulnek_4

Mennyire tetszettek a pályák?
Nagyon-nagyon tetszettek! A szlovák gyorsok is nagyon jók voltak, pedig én igazság szerint nem szeretem az ilyen külföldi pályákat, de ezek valamiért nagyon megfogtak és nagyon jók voltak végig. Egy pillanata nem volt a pályának, amit ne élveztem volna, szenzációs volt! A magyar oldalon pedig ez a ceredi gyors - így, hogy meg lett csinálva - ez az én pályám, ezt így imádom! Ezt bizonyítja az is, hogy mind a három alkalommal nagyon jó időt tudtam rajta menni. Tudtunk volna még javulni is, csak igazából az előző napi defekt a hajtásunkat egy kicsit tönkretette és nem bírtam a kanyarokban olyan gyorsan menni, mint ahogy kellett volna. Így is tudtunk viszont harmadik-negyedik időket menni, amivel azért már elégedett vagyok!

A körgyorsaságira nagyon sokan panaszkodtak...
Az első körben utolértem Trencsényiéket és mögötte utaztam két kört... szétlőtte a szélvédőmet, az intercooleremet... így ez elrontotta ezt a gyorsaságimat. A második alkalommal viszont mentünk itt egy abszolút második időt, amikor csupán két tizeddel maradtunk el Asitól.

Botkaek_a_murvara_keszulnek_3

Mennyire vagy elégedett ezzel az eredménnyel?
Lehetett volna jobb is, ha az a defekt nem hátráltat, és akkor Turival tudtunk volna azért harcolni a végén. De nem vagyunk telhetetlenek! Majd a következő versenyen, ha nem hátráltat minket műszaki hiba, defekt, akkor még jobbak leszünk! Volt olyan hibánk, ami kis odafigyeléssel kiküszöbölhető lett volna, de nem vagyunk idegesek, most már arra koncentrálunk csak, hogy minden futamon célba kell érni!

Botkaek_a_murvara_keszulnek_2

Mire számítasz a következő murvás futamoktól?
Nagyon szeretem a murvás versenyeket, és azt hiszem, hogy jól is tudok rajtuk autózni, így mindenképpen szeretnék egy vagy kettő ilyen versenyt megnyerni. Itt az élmezőnyben, az autók 90-99%-a egyforma. A szombathelyi futamon biztosan gyorsabbak lesznek az N/4-es Mitsubishik, mint a S2000-es autók. Nagyon fontos lesz a jó gumiválasztás is ezen a futamon, mert a pályák jellege ezt kívánja meg. Spicivel is beszéltünk erről, hogy ahhoz hogy 100%-os legyen ez a verseny, kb. 3-4-féle gumi kell egy pályára, úgyhogy nehéz lesz beleválasztani a jóba. A versenyt megelőzően mindenképpen lebonyolítunk egy tesztet, ahol beállítjuk az autót, és teszteljük a gumikat is, hogy a futamon tényleg a legideálisabbat tudjuk majd kiválasztani.
A célunk az, hogy a szombathelyi futamon nyerni tudjunk!

Milyen a hangulat az autóban, Szenner Zsoltival?
thumb_Botkaek_a_murvara_keszulnek_5Nagyon jó a hangulat, maximálisan megbízunk egymásban, ami nagyon fontos a jó versenyzéshez. Nagy az összhang közöttünk, bármilyen probléma felmerül, épphogy csak rám néz, már tudja, hogy meg van oldva a helyzet, meg sem kell szólalnunk hozzá. Megbízik bennem, mint pilótában, és én is 100%-osan bízom benne, mint navigátorban. Most is etapon mentünk, és a többi versenyző 90%-a ment amerre látott, azt sem tudták, hogy hol vannak. Zsolti volt az egyetlen, aki tudta a helyes utat, mondta is, hogy higgyem el, hogy tényleg arra kell menni, amerre ő mondja, és bár kételkedtem benne én is egy pillanatra - hiszen a többiek másfelé mentek - de hamar bebizonyosodott, hogy mi haladunk a megfelelő úton, úgyhogy jöttek is utánunk a többiek... Sokat számít a jó kapcsolat, biztonságérzetet ad. Emberileg is nagyon kedvelem, jó barátom.

VB futam?
Nagyon szeretnék egy világbajnoki futamon is menni a közeljövőben. Most épül egy vadonatúj Mitsubishi EVO X-esünk, amivel szeretnék kijutni egy világbajnoki futamra, ha lehet, akkor még idén, de ha másképp alakul, akkor legalább jövőre. Nekem a német VB tetszik a legjobban, így azt céloztam meg. Tudom, hogy sokaknak az a véleményük, hogy itt olyan semmitmondó pályák vannak, de nekem ez a stílusom, én ezeket szeretem!