BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

#82

Míg Jan Kopecky az abszolút győzelmet szerezte meg a Rally del Salento-n, a Forma1-es pilóta, Robert Kubica az abszolút 12. helyen végzett és nyerte az A6-os géposztályt.

A nyitó szakasz csütörtök este került megrendezésre, ahol az Abarth gyári pilótája, Giandomenico Basso volt a leggyorsabb, őt követte a Peugeot-val versenyző Paolo Andreucci és Piero Longhi.

A korábbi Európa-bajnok a pénteki első szakasz után továbbra is az élen maradt. A Skodát vezető Jan Kopecky követte őt 0,7 másodperccel lemaradva, aki érezte, hogy a gyári Skoda Fabia S2000 nyilvánvalóan jobb, mint az Olasz Bajnokságban futó Skoda Italia autója. A nap utolsó szakszán Kopecky nagyot villantott, az összetettben 5,2 másodpercet adott Giandomenico Bassonak és 15,1 másodpercet Luca Rossettinek.

Rally del Salento 1. nap

----------------------------------------------------------------------------------

A szombati napon is sikerült Kopeckynek jól autózni, mindössze 3,2 másodperccel megelőzve Basso-t nyerte a futamot. Paolo Andreucci lett a harmadik, a bajnokságot vezető Luca Rossetti előtt, aki így három ponttal vezeti az olasz bajnoki tabellát.

Az elsőkerekes autók között a Forma-1-es pilóta, Robert Kubica volt a leggyorsabb. Navigátorával, Jakub Gerberrel és a Twister Corse Renault Clio S1600-ával a vezető pozícióban kezdték a futamot, és meg is nyerték annak ellenére, hogy akadtak gondok a szervóval és kisebb motor problémák is hátráltatták őket.