Magyarország egyik legnépszerûbb rallypilótája Máriapócson
Rallycross Országos Bajnokság
2011-04-18 17:13:56
cross_boy
h i r d e t é s
Összes oldal:
846550818
Napi oldal:
156774
Jelenleg:
675
Regisztrált:
0
kiemelt partnerünk :
Peugeot Magyarország

további partnereink :

ZSUAUTÓ KFT. - Csepel
BÉZÉ DEKOR

AutoDekor

BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja


Az autósport világában az a pozitív tendencia, hogy egyes szakágak ismert és sikeres versenyzõit is bevonnak egy másik technika sportba egyre gyakoribbá vált.

Húsvétkor a RabócsiRingen nem kisebb név mint a sokszoros rallibajnok Spitzmüller Csaba alias SPICI, egy Mitsubishi EVO VIII-as volánja mögött debütál a király kategóriában.
Hazánk egyik legismertebb rallye pilótája szerint a fent említett tendencia - a különbözõ szakágakba való belekóstolás - nagyon pozitív, emelik egymás színvonalát és mindenképpen nézettségnövelõ, és ezáltal is a zárt pályás versenyek manapság egyre népszerûbbek.

Tudom, hogy tavaly hasonló helyzetben ASI-nak sikerült futamgyõzelmet szerezni Máriapócson, de emiatt nincs rajtam nyomás, mert azért a teljességhez hozzátartozik, hogy az idõjárás nagyban hozzásegítette õt a döntõ jó rajtjához, és mint tudjuk ebben a sportban a jó rajt kulcsfontosságú.

"Nagyon várom már a húsvéti futamot, mivel az autósportok szinte mindegyikét kipróbáltam már, de a rallycrosst még nem. Egyszer volt szerencsém tesztelni egy EB futam elõtt rallycross kocsit és azóta vágytam arra, hogy egy ilyennel én is versenyezhessek."

"Egy új kihívás, új mûfaj számomra, bár már a Ferrari Challenge sorozatban megszoktam, hogy többen vagyunk a pályán, de a rallycross ettõl sokkal összetettebb, illetve azt látom, hogy itt a nagy öregek maximálisan kihasználják az apró csibészségeket, megy a lökdösõdés, az apró trükkök, és megy a játék a féktávval is. Tehát összességében nagyon új nekem az egész."

"A hétvégén utazunk le Máriapócsra tesztelni, remélem itt elég idõm lesz megbarátkozni az új technikával és a pályával. Nagyon erõsnek találom a mezõnyt, profi pilóták, szuper jó autókkal, és mint tudjuk a visszatérõ Révész Tomi is éppen most vásárolt egy "EB menõ" Skoda Fábiát."

"Maximalista révén természetesen úgy megyek a futamra, hogy a dobogó legfelsõ foka a cél, és biztos vagyok benne, hogy fergeteges hangulatú verseny lesz, hisz a megszokott szurkológárda mellett az én fan klubom népes mezõnye, és több ralli fanatikus is jelezte már nekem, hogy húsvét hétfõn mindenképpen találkozunk, õk is ott lesznek a RabócsiRingen." - nyilatkozta Spici.

Forrás: rabocsiring.hu

Ez a blog most jelenik meg 3692. alkalommal
címkék: Spici, Rallycross, OB
Share |
  
  
  
 
  
  
h i r d e t é s
11111
Fotóalbum címkék
Hírblog címkék
Hír címkék
Blog címkék
Videó címkék
H K Sz Cs P Sz V
080910 11121314
1516 17 18 192021
22 23 24 25262728
29 30 01 02 030405
06 07 08 09 101112
2026.06.12-15.

részletes infóink

2026.06.11-13.

részletes infóink

2026.06.12-14.

részletes infóink

2026.06.12-13.

részletes infóink

2026.06.13.

részletes infóink


b a j n o k s á g o k :

World Rally Championship 2026
European Rally Championship 2026
Országos Rally Bajnokság 2026
Hungarian Virtual Rally Championship 2026
Virtual Peugeot Rally Cup 2026
k e d v e n c e i n k
duenshop.hu
Rallylive.hu
AutoSportFoto.sk
WRC magazin

s t a t i s z t i k á k