BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

#428

A Ciprus Rally már tegnap véget ért, de ma egy új verseny kezdődött Golden Stage Rally néven, amely egy rövid verseny volt, sprint jelleggel. A futam egyetlen szakaszból állt, amelyet kétszer kellett teljesíteni. Mindkét szakaszt élőben közvetítette az Eurosport. A verseny pénzdíjas volt, tehát a kupák mellé több ezer eurót is kaphattak a versenyzők.

Az első szakaszon a leggyorsabb időt a norvég Mikkelsen autózta, aki tíz másodperccel volt gyorsabb, mint a második Nasser Al-Attiyah. A harmadik helyen Bryan Bouffier ért be, minimális különbség volt közte és a negyedik Martin Prokop között. Roman Kresta vezette az N-es autók versenyét, tizenöt másodperccel a hazai versenyző, Tingiridese előtt.

A második körben a katari Al-Attiyah volt a leggyorsabb, de az összetett versenyt végül Andreas Mikkelsen nyerte, aki ezért a győzelemért 30 ezer eurót kapott, valamint az ’N’ csoport első helyéért még 10 ezret. A második Nasser Al-Attiyah hazavihetett 20 ezer eurót a második helyért, s még 8000-ret a kategória második helyéért. Bryan Bouffier a harmadik helyért 10 ezer eurót kapott, s 6000-ret a kategória harmadik helyéért.

Vizinék és Puskádiék is részt vettek a futamon, az ő jutalmuk 5000 és 3000 euró  lett az ’A’ csoport második és harmadik helyéért. Gratulálunk Nekik!