Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

#58

Kimi Raikkonen szoros csatában a második helyet szerezte meg a Rally della Lanterna-n, Ogier pedig az első helynek örülhetett!

Kimi 17 másodperccel vezetett a 4. szakasszal a verseny vége előtt, de a francia felszívta magát és ledolgozta hátrányát. A különbség kettejük között 5,6 másodperc lett Ogier javára!

Lanterna Rally volt Kimi számára az első WRC-s futam, amely aszfalton zajlott, ehhez képest szakaszgyőzelmet is aratott és vezette is a versenyt.

A Citroen Junior Team a futamot az aszfaltos Bulgár Rallyra való felkészülésnek szánta, amit nyugodtan kijelenthetünk, hogy remekül sikerült!

A verseny végeredménye:

1 Sébastien Ogier Citroën C4 WRC 1.32.16,7
2 Kimi Raikkonen Citroën C4 WRC +5,7
3 Ferrecchi Maurizio Ford Focus WRC+1.56,0
4 Luca Pedersoli Ford Focus WRC +3.27,8
5 Marco Strata Peugeot 206 WRC +4.48,9

RALLY DELLA LANTERNA összefoglaló videó!

----------------------------------------------------------------------------------

Hat szakasz után még mindig Raikkonen vezet az összetettben, az ötödik és a hatodik szakaszon is a harmadik legjobb időt autózta. Előnye 17 másodperc Ogier-vel szemben, aki nyerte a 2 szakaszt! Három szakasz van vissza a versenyből, vajon kitart Kimi előnye?