Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

#34

Rockstar Energy pilótája, Tanner Foust mindvégig keményen küzdött az Európai Rallycross Bajnokság hétvégi brit futamán, Lydden Hillben.

„A hétvégén Angliában a versenyzés hihetetlen volt!” -mondta Foust. „A rallycross egy hihetetlenül kemény sport, sok a lökdösődés és az agresszió a pályán, ez olyan, mint a legmenőbb videojáték.”

Több mint 30 ellenféllel kellett megküzdenie a Divízió 1 kategóriában, de sikerült bekerülnie a végső döntő hat autója közé. Foust a sportág legjobbjaival került a döntőbe - többek között a címvédő norvég Sverre Isachsennel, a helyi sztárral, Liam Dorannel és a belga rally csillag Francois Duvallal. Sajnos egy kardántengely-törés miatt nem tudott elrajtolni Foust a döntőben, így a győzelem esélye elszállt. Így az összetettbeli 6. helyet szerezte meg.

„A mechanikus hiba nagy csalódás volt számomra, de az ’A’ döntőbe való bejutás nagy eredmény számomra és a csapat számára is.”
-mondta Foust. „Sokat tanultam, és egyre versenyképesebb vagyok.”

A sokoldalú pilóta az első amerikai, aki az FIA Európai Rallycross Bajnokságban versenyez. Sikeresen mutatkozott be legújabb motorsport szakágában a hónap elején, Portugáliában a nyolcadik helyen végzett.

Foust ebben a szezonban öt versenyt tervez az Európai Rallycross Bajnokságban egy 600 lóerős, összkerék-hajtású Rockstar Energy Rallycross Ford Fiestával, melyet a bajnok Andreas Eriksson csapata, az Olsbergs MSE Ford csapat készít fel számára.

Forrás: rallybuzz.com