BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

#432

Toomas Heikkinen nyerte a negyedik és egyben utolsó fordulóját a 2010-es amerikai RallyCar Rallycross Bajnokságnak, Per Eklund Motorsport által támogatott 2010 SAAB 93 ASS-el. A 19 éves finn csodagyerek lenyűgözően debütált Amerikában, a szombati második helye után, vasárnap megnyerte az AWD döntőjét, 3 perc 15.5 másodperces idővel.

A fiatal finn után a Ford Fiestát vezető Tanner Foust ért célba a második helyen, ő volt az egyetlen amerikai, aki fel tudott állni az All-Wheel-Drive dobogókra ezen a hétvégén. Foust, aki uralta az új amerikai sorozat első két fordulóját, 3 perc 17,2 másodperces idővel ért célba, egyik leggyorsabb volt az előfutamok során. A Citroen pilóta, Liam Doran mechanikai problémákkal küszködött a szombati napon, de vasárnapra rendbe hozták autóját, és két előfutam megnyerésével első helyről várhatta a döntőt.

A döntő rajtjában Heikkinen sikeresen megelőzte Doran-t, aki így a második helyre csúszott vissza, majd Tanner Foustnak is sikerült a Joker-kör segítségével a helycsere. A célvonalon elsőként Heikkinen haladt át, őt követte Foust és Doran. Negyedik helyen Travis Pastrana ért célba Subaruval, ötödik a Hyundai-os Rhys Millen lett.