|
|||||
|
h i r d e t é s
|
#1771
A rendkívül szimpatikus norvég fiatalember, Andreas Mikkelsen idei szezonja ugyan nem alakul rosszul, hiszen harmadik helyen áll az összetettben, azonban úgy érezte valami mégsem klappol. Ezért nehéz döntést hozott meg és elbúcsúzott eddigi navigátorától, Mikko Markkulától.
A Szardínia-ralin már régi-új társa fogja diktálni neki az itinert, mégpedig honfitársa, Ola Floene. Az a Floene, aki gyakorlatilag elindította a pályán és oly sok segítséget nyújtott neki a korai sikereiben. A páros 2006-ban ült elõször egy autóban és egészen 2012-ig versenyeztek egymással. Ezalatt kétszer is megnyerték az IRC-bajnokságot 2011-ben és 2012-ben. A Volkswagen csapat nevében a sportigazgató, Jost Capito a következõ szavakkal köszöntötte Olát: "Nagyon örülök, hogy Ola Floenet ismét a Volkswagen csapatnál köszönthetjük. Nem felejtettük el a profizmusát és a barátságos természetét és az egész csapat meleg fogadtatásban részesíti majd. A pilótának magának kell meghoznia döntéseit és ebbe beletartozik, hogy megválassza magának a navigátorát. Fontos, hogy megértsék egymással magukat az autóban, ezért is támogatjuk Andreas döntését." Mikkelsen is elismerõen szólt egykori társáról, de elismerte, hogy a fejlõdés érdekében új vizekre kellett eveznie: "Mikko Markkula remek navigátor. Nagyon sok hasznos trükköt tanított meg nekem az itiner írásban és segített nekem fejlõdni, mint sofõr. Mindenért köszönetet mondok neki. Ugyanakkor el kell ismerjem, hogy nagyon különbözünk, emiatt pedig nem tudtunk igazán közel kerülni egymáshoz, ami pedig kellett volna a sikerhez hosszútávon. Ola volt az elsõ navigátorom és hét éven át dolgozott velem. 2012 végén úgy éreztem váltanom kell. Azóta folyamatosan kapcsolatban voltunk és most jött el pillanat, hogy újra összeüljünk." Az új mitfahrer is elismeri, hogy fájdalmas, de szükségszerû volt a válás két évvel ezelõtt, mégpedig azért, mert akár egy komoly kapcsolatban, náluk is elõfordultak olyan dolgok, amivel idegesítették egymást. "Aztán rájöttünk, hogy jobb lenne újra együtt dolgozni és a kapcsolatunk is erõsebb, mint korábban volt...Most úgy érzem, hogy nekünk az volt megírva, hogy mindig is együtt kell versenyezzünk." - árulta el Floene. A távozó navigátor, Mikko Markkula pedig mindent köszönt mindenkinek és nagyon büszke arra, amit az elmúlt két esztendõben elért. "Tisztelem Andreas döntését és megértem, hogy ki kell próbálnia valami mást. Kívánom neki a legjobbakat. Köszönöm a Volkswagen csapatnak az eltelt idõszakot, fantasztikus emberek dolgoztak velünk és nagyon élveztem minden egyes pillanatot." Forrás: Volkswagen hivatalos oldala Ez a blog most jelenik meg 2962. alkalommal
Eddigi hozzászólások (0)
• Új hozzászólás írása
|
||||
|
h i r d e t é s
asi, balogh jani, boroznaki tibi, bujdos miki, drift, duen, esztergom, evo, fabia, grepton, herczig norbi, itiner, king of europe, mafc, miskolc, mitsubishi lancer, murva, n4, rallyracing, rte, s2000, skoda, turi tomi, wald4tel, wrc
|
![]() 2026.06.25-28.
![]() részletes infóink ![]() 2026.06.26-27.
![]() részletes infóink ![]() 2026.07.04-05.
![]() részletes infóink ![]() 2026.07.03-05.
![]() részletes infóink ![]() 2026.07.11-12.
![]() részletes infóink
s t a t i s z t i k á k |









Ez tetszik, megosztom
























