Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

#1648

A 21 esztendős tehetség szemtelenül fiatal kora ellenére már több éves tapasztalattal bír a világbajnokság terén. Nyilván ez kelthette fel a V&V menedzseriroda érdeklődését - amely többek között a világbajnok Ogier karrierjét is egyengeti -, amely elkezdte egyengetni Kruuda további karrierjét. Az idei esztendőt a tapasztalatszerzés jegyében csinálják végig. A Montét kihagyta, de a Svéd-ralin már ott lesz a tehetséges pilóta.

Az idei szezon hátralévő részében indulna a világbajnokságon, WRC2-ben. Teljes idényt tervez a finn rali-bajnokságban és ha marad még a keretből, akkor azért még az észt bajnokságot is célba venné.

A hétvégén ennek megfelelően egy finn bajnoki futammal melegített, ahol fortuna nem segítette győzelemhez. Két szakasz után ugyan vezetett, de a harmadikon megállt a rendkívül impozáns kinézetű S2000-es Fiestája. A második napon újra rajtolhatott, ekkor meg is nyert három szakaszt az ötből.

"Egy elég eseménydús versenyen vagyunk túl. Minden szempontból annak mondható. A második napot nagyon élveztem, mindaddig, amíg az utolsó szakaszon be nem estünk a túl optimista itinerünknek köszönhetően. Az autóval minden rendben volt, de nagyon sokáig tartott, míg kiszabadultunk a hó fogságából. Nagyon jó felkészülési lehetőség volt a Svéd-ralira, amit már nagyon várok." - foglalta össze a tudnivalókat Kruuda.

Érdekesség, hogy a hétvégén Max Vatanen - a legendás Ari Vatanen fia - is elindult az Arcticon egy Ford Fiesta R2-essel. A géposztályában "mindössze" az ötödik lett, de nem ok nélkül. Az első nap nagy részét az előtte haladó hó porában teljesítette, de összességében így is elégedett volt az eredménnyel.

Így nézett ki a teszt a Printsport Racingnél (Kruuda csapata) Rovaniemiben, Finnországban a versenyt megelőzően: