webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

#1910

Oláh Gumi Rallycross Parádé - Máriapócs, Rabócsiring

A tavaszi időszámítást bevezető óraátállítást követően, szép számú nézősereg előtt vette kezdetét Húsvét vasárnap a 20 éves RabócsiRingen az Oláh Gumi Rallycross Parádé. Az MNASZ Nyílt Rallycross Bajnokságának második, máriapócsi futama, egyben FIA CEZ futam is, 138 nevezővel rajtol el.

A Junior Kupát Harkányi Máté nyerte fej, fej melletti küzdelemben Panyik Dániel és Hangodi Bendegúz ellenében. Az előfutamokban Hangodi Bendegúz és Harkányi Máté küzdött egymás ellenében, ekkor Hangodi Beninek áll az zászló, de a helyosztókon már a bajnoki címvédő Harkányi Máté dominált és nyerte a futamot. A slovakiaringi győztes Hangodi Bencének az autója a helyosztók alatt erőtlenedett el.

A Magyar Kupa küzdelmeit a SlovakiRingről családi okok miatt hiányzó Vaskó Dominik nyert Stréhli Dominik és Pleiveisz Tamás előtt.  Az abszolút harmadik helyén végző Pleiveisz Tamás nyerte meg a Magyar Kupa -1400 kategóriáját Tarta Dávis és Lakatos Lénárd előtt.

Az Astra Divízió végeredménye remek csatározásokat követően dőlt el. A végső győzelmet Gidai Máté szerezte meg Szabó Szilárd és Kőváry Barna előtt.

A Suzuki Divízió kategóriáját Kailbach Gergely nyerte, Majerszky Gábor és Borbás Bálint előtt. Egy biztos, a kategória komoly csaták színtere lesz, ugyanis nagyon kiegyensúlyozott a mezőny.

A SuperTouringCar -2000 kategóriában Roman Castoral nyert és a SlovakiaRinget követően két győzelemmel vezeti a kategóriát. Castoral mögött Karol Sedivy végzett a Seat Ibizaval. Csirmaz Brúnó a slovakiaringi motorhiba - kikönyöklő hajtókar - után gyári szériamotorral, törött féltengellyel zárta a kategória döntőjét és harmadik helyével megszerezve idei első pontjait.

A SuperTouringCar +2000 kategóriában a bajnoki címvédő Tóth Attila, miután kihagyta egészségügyi problémái miatt a szezonnyitót, ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta és megnyerte a kategóriát Tajmel Tibor és Peitler Zsolt előtt.

Az S1600 kategória a Rallycross Európa-bajnokságban 2015-ben harmadik helyen záró Szabó Krisztián győzelmét hozta, aki mögött a legfrissebb Skoda Fabia R5-s technikával versenyző cseh Josef Susta végzett, míg a harmadik helyre Marton Gergely hozta be Skodáját.

A Supercar kategória megmutatta a rallycross igazi arcát. Fantasztikus küzdelem, világszínvonalú csaták jellemezték a hétvégét. Kiss Pál Tamás nyerte a kategória küzdelmeit, de Kárai Tamás, Csucsu és Vass Zoli is megszorongatták a futamok alatt. Szuperlatívuszokkal lehetett beszélni a döntőről, amelyben  Kiss Pál és Kárai óriásit autóztak. A harmadik helyet az osztrák Alois Höller szerezte meg nagy csatában.

A bajnokság 2016. május 15-16. között Máriapócson folytatódik.