AutoDekor

BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

Kezdjük a legfontosabbal! Kazár Miklós és Ferencz Ramón győzelmét hozta a 2012-es Bükfürdő Rally!

Szombat este jelentős eső zúdult a Bük-fürdő környéki pályákra, ami akár jelentősen megkeverhette volna a lapokat, de mivel vasárnap nem érkezett utánpótlás, csak az első körben autóztak saras-nedves szakaszokon a résztvevők.

Kazár Miki megismételte a tavalyi sikerét, míg újdonsült navigátora, a korábbi F-2000-es bajnok Ferencz Ramón élete első abszolút futamgyőzelmét aratta! A verseny értékelésébe beszámító 12 gyorsasági szakaszból haton Maximmun Racing Team párosa bizonyult a legsebesebbnek, egyértelművé téve, hogy ki volt a szeszélyes májusi hétvége leggyorsabb egysége.

A második helyet rettenetesen szoros küzdelemben az SRTH kettőse, Herczig Norbert – Bacigal Igor szerezte meg, 2.1 másodperccel megelőzve Botka Dávidot és navigátorát Mihalik Péter.

Dudu saját szavaival élve,rápattant a gázra – jól mutatta ezt a két etap siker -, ami azt eredményezte, hogy két kör alatt majd 14 másodpercet hozott a Baumschlager féle Fabian. Az utolsó körben aztán Herczig Norbi kettő, míg Botka Dávid csak egy szakaszt nyert, így ha minimális különbséggel is, de a Skodás pilóta örülhetett az ezüstéremnek!

A negyedik helyet a kissé légüres térben autózó Turán Frigyes – Zsíros Gábor duó kaparintotta meg, ugyanakkor az első alkalommal kiírt Osztrák – Magyar Murva Kupa küzdelmei a Fiestás páros sikerével zárult.

Elek István újdonsült navigátorával, Földi Nikivel a nagyon előkelő ötödik helyet szerezte meg, úgy hogy a rengeteg apróbb technikai nehézség ellenére, még szakaszgyőzelemre is futotta az erejükből! Elekék ezzel együtt a 3-as kategória küzdelmeit is megnyerték.

A 6.-7.-8.-9. helyen négy egykori VFTS pilóta következett, Matics, Rongits, Osváth, Pethő sorrendben. A legkiegyensúlyozottabban Matics Miska teljesített, ennek köszönhetően nem csak az abszolút pontoknak, hanem a 3 kategória ezüst érmének is örülhetett. Rongo kicsit visszaesett a szombati naphoz képest, de még így is meglett a géposztály harmadik helye, míg Pethő Tyutyu verseny körülmények között tesztelte a DMACK murva papucsait.

Az abszolút tízet a szombathoz képest egy helyet rontó, Trencsényi József – Verba Gábor Mitsubishis kettős zárta, megelőzve az S csoport győzteseit, Budavári Zoltánt és Németh Gergelyt.

A Murva Kupában Turánék mögött Elek szerezte meg az ezüst, míg Matics a bronzérmet.

A kétkerekes kategóriában nem változott a szombat esti sorrend, Ollé Sasa Budai Marcsival az oldalán könnyedén utasította maga mögé a dr. Varga – Savanyu, valamint a Matók – Szabó párosokat.

A Talmácsi Gábor - Patkó Gergely duó az abszolút 22. helyen végzett, ami az előzmények tudatában - Talma még sosem versenyzett murván, 6 perc büntetés szombaton – derék teljesítmény. Meg kell azonban jegyezni, hogy az egykori motoros lemaradása jelenleg kilométerenként több mint 2 másodperc, ami sok. Nagyon sok.

A javítás lehetősége azonban adott, hisz a mezőny június első hétvégéjén ismét egymásnak feszül, a Mecsek aszfaltos lankáin.