AutoDekor

BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

Június első hétvégéjén került megrendezésre a 2012-es Magyar Bajnokság második futama, a versenynaptár legtradicionálisabb viadala, a 46. Mecsek Rally.

A péntek-szombati verseny ősztávja 492 km volt, melyből a 8 gyorsasági szakasz 153 km-t tett ki.

Az első nap a Széchenyi téri rajtot követően egy prológ és két esti gyorsasági (Árpádtető – Abaliget, Nyárásvölgy - Hetvehely) várt az 51 párost felvonultató első osztály, valamint a 40 egységet számláló Historic EB mezőnyére.

A Pécs Plázánál megtartott „átmozgató edzést” a Botka – Mihalik – Mitsubishi trió nyerte, megelőzve a Turán – Zsíros Fordos és a Hadik – Kertész Subarus kettősöket. Az „öreg”autósoknál a csehek üdvöskéje Miroslav Janota kerülgette a leggyorsabban a gumilassítókat a méreg sárga Opel Kadettel.

Az esti kört követően Turán Frigyes vezette a mezőnyt a Marko Martin féle Fiesta S2000-sel, őt Herczig Norbert követte a Skoda Fabiával. Árpádtetőn a Ford, míg Nyárásvölgyben a Skoda volt a legsebesebb. A két S2000-es menőt mindössze 2,5 másodperc választotta el egymástól, míg a harmadik Hadik András már 18,3 szekundum hátrányból várta a szombati folytatást.

A negyedik Botka Dávidot a 3-as kategóriát vezető Elek István követte az ötödik, míg a Bükfürdői győztes Kazár Miklós a hatodik helyen. A Borsodi pilóta az első szakaszon egy defekt miatt csak a 14. időt teljesítette, innen kellett feljebb kapaszkodnia.

Pethő István - oldalán Rubóczky Attilával - tanyázott a hetedik helyen, 6 másodperccel megelőzve a rossz gumiválasztásnak köszönhetően csak szenvedő Hideg Krisztiánt.

Az első tízet a Balogh – Holczer és a Claudiu David - Mihaela Beldie Mitsubishis kettősök zárták.

Akárcsak Bükfürdőn, a Mecsek Rallye-n sem jutott el a második nap rajtjáig Bútor Róbert és Tóth Imre EVO X-es Lancere. Ezúttal a Mitsubishi erőforrásával akadtak problémák, a hengerfejes aggregát már a második szakaszon megálljt parancsolt a rutinos párosnak.

Szombaton a Herczig – Bacigál páros a második kör, első Bakonyai szakaszát követően vette át a vetetést, amit magabiztos autózással meg is tartottak egészen a verseny végéig. Egyetlen apró hibát vétettek a délelőtt folyamán, mikor megütötték a Skoda bal hátulját, de még ezzel együtt is megnyerték a második versenynap összes gyorsaságiját, s 21.7 másodperccel utasították maguk mögé a Turán Frigyes – Zsíros Gábor kettőst.

Frici az utolsó körben hibázott. No, nem a pályán, hanem még azt megelőzően a szervizparkban. Rossz keverékű gumikat választott, minek következtében a hosszú, 28 kilométer gyorsaságin 12.5 másodpercet veszített, s ezzel el is dőlt az elsőség kérdése.

Botka Dávid zárt harmadikként, míg Hadik Andrást mindössze 3.7 másodperccel maradt le a dobogóról.

Elek István és Földi Niki kiesése után –hajtásproblémák parancsoltak megálljt a vegyes párosnak- a Kazár Miklós Ferencz Ramón egység örökölte meg az abszolút ötödik helyet.

Az első nap hajtás gondokkal küzdő Matics Mihály a 3-as kategória győzelmén túl, az abszolút hatodik helyért járó pontoknak is örülhetett, míg Pethő Tyutyu bosszankodhatott, hisz csak 2.2 szekundummal maradt le „ősi” riválisától. Tavaly az IRC-n pont fordítva volt, akkor a kék-ezüst Mitsubishi volt a gyorsabb. Valószínű erre mondják, hogy a jó Isten mindig x-re játszik…

A Top 10-et még a következő párosok alkották:

Osváth Péter – Farnandi Ágnes, Hideg Krisztián –Kismődi Endre, valamint Claudiu David - Mihaela Beldie;

Az S csoportot akárcsak Bükfürdőn, ezúttal is a Budavári Zoltán – Németh Gergely kettős nyerte, a Fogassy – Kerék és a Kovács - Istovics egységek előtt.

A kétkerekeseknél Ollé Sasa győzött. A második helyen a helyi színeket képviselő Németh 16V Péter végzett az egykoron Bútor Róbert által hajtott Citroen C2 S1600-tal. A dobogó legalsófokára pedig Baracskai Zsolt (Citroen C2 R2 MAX) álhatott fel.

A Historicos mezőnyben az olasz szépséget, azaz egy Lancia 037-est hajtó Pedro – Verdelli kettős diadalmaskodott, megelőzve a Mitsubishi Lancer 2000-rel versenyző Ernst Harrach - Leopold Welsersheimb duót. Harmadikként Kövesdán András csapattársai Mats Myrsell - Esko Junttila végeztek egy Porsche 911 RSR-rel.

A legjobb magyarnak járó kitüntető címet az abszolút 11. helyen végző, Wirtmann Ferenc és Barna György páros vihette haza egy Ford Escorttal.