Sebesség Fesztivál 2024 Rallycross Országos Bajnokság II. futama a Kárai Trans kupáért

duenShop.hu - a rallyongók boltja

A mai, egyben utolsó napra nem sok kérdés maradt, miután a négyből, mindössze egy darab szakaszt tartottak meg a jó svédek, ugyanis nem lett volna biztonságos megrendezni a többit.

A futam 12. szakaszát (az eredetileg a 21.-et), a Power Stage-et 12:08-kor rajtoltatták el Jari-Matti Latvala főszereplésével, aki ugyan rendkívül peches volt az egész hétvégén, azért három szakaszgyőzelmével jelezte, hogy nem kell lemondani róla. Nem ment rossz időt, de a közvetlenül utána következő Meeke 3.1 másodperccel jobbat tudott nála.

Majd szépen csendben csordogált az utolsó szakasz, mígnem Neuville röppent egy azonos időt a brit citroenessel, majd ezt követően megint nem történt semmi izgalom míg nem jött Mikkelsen, aki saját bevallása szerint hibázott, de még így is simán verte az élen álló duót, 5.6 másodperccel.

Érdemes még megemlíteni Henning Solberget, aki - ha lehet mondani - a legnagyobb csatában volt ma, hiszen az élete első WRC-s élményét átélő Breen előtt mindössze 3.6 másodperccel állt a 7.helyen, amit aztán növelt is eggyel, úgyhogy minden maradt a régiben. Nem rossz, ha azt nézzük, hogy a norvég rutinróka egy éve nem versenyzett, de még csak nem is tesztelt. A jövőjét nem látja, de ha Wilson kedveli, akkor kap autót, ha nem, akkor nem. Ezzel a tréfával zárta a hétvégét.

Az igazi izgalmat azonban Paddon szolgáltatta, aki egy jobbost kissé szűkebbre vett a kelleténél és telibe vert egy terelőoszlopot. Ez ott még nem is tűnt problémának, de a célban erőteljes füst csapott fel a motorháztető alól. Később kiderült, hogy a riadalom nagyobb volt, orvosolták a problémát és aludni küldték az új-zélandiakat. Megnyugodhattak.

Ogierre pedig felesleges bármilyen jelzőt is keresni, mert nincs. Malcolm Wilson szavai ismét beigazolódtak, ez a srác valóban sokkal jobb mindenkinél. A PS-t olyan könnyed autózással nyerte 3.4 másodperccel, hogy már a többieknek kellemetlen. Azért ne veszítsük a hitünket, jönnek még itt aszfaltok, murvák, meg ifjú és öreg tehetségek is. Csak ez a fránya gall fiú hibázik ritkán a többiekhez képest.

A WRC2-ben majdnem maradt a tegnapi állás, ugyanis Esapekka Lappi őrületeset hajrázott a tegnapi kis betegsége után és berobogott harmadiknak. Végül az első nap végétől vezető Evans nyert a Ford Fiesta R5 Evoval, Tidemand bejött másodiknak, míg a már említett Lappi 2.1 másodperccel megelőzve Gröndalt, harmadiknak.

Összegezve a hétvégét, jó kis verseny volt, időszakosan komoly csatákkal akár a nagyokat, akár a WRC2-t nézzük. Sajnos az Ogier dominancia meghatározza a vb-t, de az ajtó mindenkinek nyitva áll, hogy legyőzze. Ez most nem sikerült Paddonnak pedig közel volt hozzá, hiszen bejött másodiknak, de még Ostbergnek sem, aki vadonatúj navigátorával (ex-Mikkelsen) közös életük első dobogóját produkálták és begyűjtötték a bronzérmet. Ez a szétzilált Svéd futam nem volt igazi fokmérő, majd Mexikóban odapiríthatnak neki. Folytatás tehát 3 hét múlva Dél-Amerikában.