h i r d e t é s
Összes oldal:
774022689
Napi oldal:
73349
Jelenleg:
735
Regisztrált:
0
* - bejelentkezve
1. |
Bíró-Ambrus Roland |
|
677 |
2. |
Balassa Balázs |
|
608 |
3. |
Suborits Péter |
|
586 |
4. |
Végh Krisz |
|
578 |
5. |
Gönczi Dániel |
|
556 |
6. |
Rási László |
|
556 |
7. |
Varga Zalán |
|
477 |
8. |
Kasza Kristóf |
|
475 |
9. |
Krokavecz P. |
|
466 |
1. |
Elfyn Ewans |
|
133 |
2. |
Sebastian Ogier |
|
114 |
3. |
Kalle Rovanpera |
|
113 |
4. |
Ott Tanak |
|
108 |
5. |
Thierry Neuville |
|
83 |
6. |
Takamoto Katsuta |
|
63 |
7. |
Adrien Fourmaux |
|
44 |
8. |
Sami Pajari |
|
31 |
9. |
Grégorie Munster |
|
18 |
1. |
Miko Marczyk |
|
107 |
2. |
Andrea Mabellini |
|
85 |
3. |
Mads Ostberg |
|
76 |
4. |
Roope Korhonen |
|
60 |
5. |
Isak Reiersen |
|
60 |
6. |
Jon Armstrong |
|
54 |
7. |
Mile Johansson |
|
42 |
8. |
Martins Sesks |
|
35 |
9. |
N.Gryazin |
|
34 |
1. |
Német Gábor |
|
100 |
2. |
Tóth Tibor |
|
78,5 |
3. |
Turán Frigyes |
|
64 |
4. |
Bodolai László |
|
56,5 |
5. |
Trencsényi J. |
|
53,5 |
6. |
Ollé Sasa |
|
52 |
7. |
Osváth Péter |
|
48,5 |
8. |
Trencsényi V. |
|
31,5 |
9. |
Ranga Péter |
|
22 |
1. |
Bodogán Ferenc |
|
74 |
2. |
Hulmann Gábor |
|
64 |
3. |
Hevesi Norbert |
|
63 |
4. |
Hinger Dávid |
|
49 |
5. |
Kronome Ákos |
|
39 |
6. |
Rongits Attila |
|
35 |
7. |
Gács Gábor |
|
34,5 |
8. |
Molnár Attila |
|
20 |
9. |
Oroszi Zsolt |
|
17 |
1. |
Viszló Csaba |
|
46 |
2. |
Bar Shushan |
|
17 |
3. |
Hibján József |
|
16,5 |
4. |
Rónavölgyi E. |
|
15 |
5. |
Zagyva Dorka |
|
14 |
6. |
Tellér Antal |
|
10 |
1. |
Faltusz Dávid |
|
70 |
2. |
Molnár Zoltán |
|
48 |
3. |
Ruszó Krisztián |
|
37 |
4. |
Kóródi Koppány |
|
28 |
5. |
Baksai László |
|
25 |
6. |
Várnai Dávid |
|
24 |
7. |
Zoltán Kevin |
|
21 |
8. |
Lakatos Tamás |
|
17 |
9. |
Kerekes Bence |
|
9 |
1. |
Rácz Tibor |
|
52 |
2. |
Auszmann Gy. |
|
37,5 |
3. |
Csukovics István |
|
30 |
1. |
Varga C. Zoltán |
|
52 |
2. |
Kelemen Csaba |
|
44 |
3. |
Szombathelyi P. |
|
36 |
1. |
Kaufmann M. |
|
30 |
2. |
Oláh Zoltán |
|
27 |
3. |
Bolya Tamás |
|
25 |
|
Fischer Dani igazoltan lesz távol az Eger Rallye-tól: IRC-zni megy.
- Hová is mentek?
- Törökországba. Ez egy IRC és EB futam lesz, tavaly is voltunk ezen. Igaz, hogy más volt a neve, de tulajdonképpen ugyanez volt. Épp ezért most talán egyszerűbb dolgunk lesz, mert már végigjártuk a pályákat egyszer, minden nehézséget kitapasztaltunk már.
- Tavaly hogy ment ez a verseny? - Sajnos akkor egy gömbfej eltört az autón, és csak szuperraliban tudtuk befejezni. Viszont volt egy tizenöt fős Fiesta csapat, amit egy komoly válogatás után alakítottak meg. Azt az autót, amivel én versenyzem, majdnem, hogy a törökök fejlesztették. Nagyon nagy kultúrája van ott ennek, és nagy tapasztalatuk van ebben, és 350 ember közül kiválogatták a legjobbat, akik versenyezhettek ezekkel a kocsikkal, és sikerült közöttük második időket autózni, csak sajnos volt ez a műszaki hibánk, és ezért kényszerültünk feladni a versenyt.
- Most bizonyítani szeretnél, vagy tetszett ennyire ez a verseny?
- Egyáltalán nem a bizonyításról van szó, csak szeretnénk megtudni, hogy ha végig tudok menni, akkor hová tudnék beérni ebben a mezőnyben. Természetesen most már változott ez a tizenöt ember, és nem is tudom, hogy kik lesznek. De a verseny valóban nagyon tetszett, nagyon jól szervezett volt minden, és jók voltak a pályák, ezért mondtam, hogy próbáljuk meg megint.
- Aki még nem volt kint ezen a versenyen, annak tudnád valamelyik itthoni futamhoz hasonlítani az ottani gyorsokat? - Nem igazán. Ezek elég tempós, széles pályák, viszont nagy kövek vannak rajta. Teljesen más gumit is kell használni, és egy kicsit más technikát is, mégis úgy érzem, sikerült akkor eltalálnom, hogy hogyan kell rajta menni.
- Mesélj egy kicsit az autódról!
- Ez egy 2006-os autó, abban az évben decemberben mentünk először az autóval, az osztrák Wald4tel Rallye-n. Ez egy nullkilométeres autóból épített versenyautó, az M-Sport cuccaiból szinte az első csavartól az utolsóig. Én azt mondom, hogy a legjobb ilyen N/3-as kocsik közé tartozik. A többi ilyen kategóriájú autót nem adataiban veri meg, tehát nem gyorsulásban, vagy súlyban, hanem összetételben. A kanyarodása, az autó terelhetősége hibátlan.
- Idén a törökországi lesz az első versenyed lesz, mik a távolabbi terveid? - Konkrétat egyelőre nem tudok. Ha minden jól megy, szeretnénk minél több ilyen futamon részt venni, és minél jobb helyezést elérni.
- Ez azt jelenti, hogy csak az IRC-ben indulsz? - Vagy IRC, vagy EB. Tavaly voltam még egy görög EB futamon is, és szeretnénk idén oda is visszamenni, és amit csak lehet, be szeretnénk iktatni a naptárunkba.
- A magyar bajnokságban nem is indulsz?
- Tavaly mentünk a Mikulás Ralin, és az egy kis hazai lehetőség volt, mert azt mondták, hogy megérdemeljük, úgyhogy azon ott voltunk. Idén sem nagyon tervezzük, nekünk inkább az az érdekeltség, hogy kint próbálkozzunk.
- Nektek, vagy a szponzoroknak? - Is-is.
- Mennyire biztos a hétteretek? Persze nem összegre gondolok, de mennyire biztosított a versenyzésetek ebben az évben? - Egy komplett év az IRC-ben, vagy az EB-n nagyon húzós lenne, és elég nehéz is lenne kivitelezni. Ha hat versenyen indulunk, azt már értékelik, szeretnénk megcélozni ezt a hat versenyt.
Ez a hír most jelenik meg 3159. alkalommal
|