Egyik híresztelés követi a másikat, még semmi sem biztos, mégis mindenki tudni vél mindent. 2011-től jön a Scirocco WRC?
Párizsban egyik ülés követi a másikat, szinte már azt sem lehet tudni, hogy mi mindenről tárgyalnak az illetékesek. Ami feltűnt a berkekben jártas megfigyelőknek, hogy egyre több Volkswagen megbízottal lehet találkozni a megbeszéléseken. Ezen kívül a pálya mellett is egyre többször jelennek meg, ahol rengeteg adatot gyűjtenek. Így nem is csoda, hogy olyan hírek kaptak szárnyra miszerint a wolfsburgiak 2011-ben beszállnának a rally világbajnokságba a vadonatúj Scirocco WRC változatával.
Több helyen is megjelentek olyan írások, hogy a VW emberei az FIA technikai ülésein arra próbálják rávenni az illetékeseket, hogy a jövőbeli WRC-ék tengelytávja ne 1800 mm, hanem 1820 mm legyen. Ez kedvezne nekik, hisz így versenybe szállhatnának a Sciroccoval. Ezen kívül azt is szeretnék elérni, hogy az FIA ne tiltsa be a kormányváltót, mert így látványosan tudnák reklámozni saját fejlesztésű DSG hajtásukat. Wolfsburgban már állítólag el is készült egy méretarányos Scirocco WRC modell.
Mindemellett állítólag a Volkswagen hihetetlen mértékben visszavett a Race Touareg fejlesztéséből. Szakértők abból indulnak ki, hogy a 2009-es Dakar után a Volkswagen kivonul a marathoni tereprally futamokról.
forrás: www.rallye-magazin.de