Szauer Gergő Lehőcz Zsuzsával az oldalán nagyon komolyakat autózott 2014-ben az Amatőr Rallye Bajnokság Déli régiójában. Az év végén lementek egy északi futamra is, ahol bizonyították, nem a helyismeret miatt ilyen gyors a kereklámpást terelgető rendőr...
Idén egy szinttel feljebb folytatják...
Mesélj egy kicsit Szauer Gergőről.
Mohácsi vagyok, 26 éves.
2009 nyarán kezdtem el a versenyzést, Ladával természetesen…
Hogy tud fejlődni egy mohácsi ladás?
Amikor van hó, mindig autózunk. Amennyit csak lehet. Sokat segít az ember kezén…
Tavaly két autóval is láthattunk versenyezni. Hogy van ez? Melyik kié?
Szabó Balázs autója a kereklámpás. Ő nem ment tavaly, az enyém pedig nem lett kész és Ő dobta fel, hogy mi lenne, ha beülnék az autójába. Mondta, hogy próbáljam ki egy versenyre, aztán ha sikerül vele normálisan autózni, akkor majd átbeszéljük.
Aztán így indult ez a történet. Mentem az Ő autójával, aztán mikor kész lett az enyém, Baranya Kupa, Horvátország, Szilveszter Rallye, ott már a sajátommal mentem.
Nekem nagyon szimpatikus, ahogy Te versenyzel. és ahogy állsz a világ dolgaihoz.
De szerencsére így vannak ezzel mások is. Ha jól tudom ennek köszönhetően kerültetek ki a régió futamokból és jutottatok el a sajókazai MARB futamra is.
Szaniszló Attilának és Balázs Öcsi csapatának a jóvoltából tudtuk megméretni magunkat a Miskolc környéki futamon is. Nagyon jól éreztük magunkat. Nehéz verseny volt, szerencsére sikerült jó eredményt elérnünk.
Mivel lesz az autózás idén?
Reméljük, hogy Szabó Laci VFTS-ével.
Akkor lesz biztos, ha ott leszünk Egerben a rajtnál és teszünk egy egyest…
Rallye2-ben és a P csoportban indulunk majd, lehetőleg a teljes szezonban.
Ha nem sikerül eladnom a saját autómat, akkor megyek azzal is pár futamon. Főként olyanokon, amelyek várhatóak lesznek Rallye2-es versenyen is, de például a geresdlaki pályát nagyon szeretem, azon is mennék újra szívesen.
Vezettél már VFTS-t?
Még sosem. Hátul hajt ez is :)
Majd az Orfú-i tesztversenyen fogok először beleülni. Remélem sikerül összebarátkoznunk az autóval.
Szabó Lacit el fogod vele verni? :)
Nem tudom, majd kiderül. Meg fogjuk próbálni! :D
Nem baj az, ha elvered… :)
Annyit mindenképp írj még le, kérlek, hogy nagyon szeretném megköszönni mindenkinek, a családomnak, a barátaimnak is, akik egész idáig egyengették az utamat és hozzáadott bármit is ahhoz, hogy idáig is eljussak. Nagyon sok emberen múlt, hogy ez így alakulhatott.
Reméljük, hogy ez egy újabb, messze nem utolsó lépcsőfoka lesz a pályafutásodnak.
Szabó Lacival is beszéltünk, volt mit kérdezni:
Kiöregedtél? :)
Ha jól belegondolok, 95-ben mentem először amatőr rally-n. Közel húsz éve próbálgatom ezt a sportot. Kicsit most motiváció hiányban szenvedek, és a Gergőben látom a potenciált, hogy érdemes lenne vele foglalkozni, országos bajnokságban is érdemes lenne megmutatnia magát. Megpróbálunk egy közös projektet végigvinni ebben az évben.
Ha jól értem odaadtad neki a VFTS-ed…
De ha jól tudom, épül egy új autó is…
Persze viszket a fenekem és építünk egy másik autót, amivel – ha elkészül – én fogok majd menni. Megpróbálunk egy nagyon komoly VFTS-t összehozni. Általában nem szoktunk riszrossz autókkal menni és a szabályoknak megfelelően minden elérhető fejlesztést bele szeretnénk rakni. Historicban és a murva versenyeken fogunk majd vele menni, ha elkészül.
Volt egy olyan kósza terv, hogy Gergővel párhuzamosan versenyzünk, de az elsődleges szempont most a Gergő! Neki akarunk egy top autót adni és azon leszünk, hogy minél jobban szerepeljen. Reméljük, az év második felére elkészül az én új autóm is.
Az a terv, hogy a Turán Motorsport színeiben indul az autónkkal. Orfűn lesz az első teszt és egy komplett másodosztályú szezont szeretnénk végigfutni vele.
Lehet labdába rúgni a másodosztályban?
Ezelőtt 10 elég nagy szó volt a másodosztályú bajnokságot megnyerni Ladával. Azóta ennek a hírértéke kicsit alábbhagyott. Az idei szabályoknak, ha lehet hinni, akkor ez újra megvalósítható és bízunk Gergő tudásában, hogy ezt el is tudjuk érni. |
a csapat partnerei :

