RALLYCROSS dupla fordulĂł - 2026.05.16-17.
7.Co-Driver School - Janikával indul a 2018-as évfolyam
Janika újra a katedrán! 7. CoDriver Rally School március első hétvégéjén Orfűn Janikával és a többiekkel.
2018-02-12
információ • DuEn
h i r d e t é s
Összes oldal:
837626887
Napi oldal:
208271
Jelenleg:
855
Regisztrált:
0
kiemelt partnerünk :
Peugeot Magyarország

további partnereink :

ZSUAUTÓ KFT. - Csepel
BÉZÉ DEKOR

AutoDekor

BusLine

webshopunk :

duenShop.hu - a rallyongók boltja

Hungarian Virtual
Rally Championship 2026
2.futam után
1. Biró-Ambrus Roland
420
2. Gách Bence
378
3. Krokavecz Péter
378
4. Balogh Jani
345
5.
Szegedi Zsolt
334
6. Szabó Ádám
318
7. Zsoldos Csaba
317
8. Fehér Tibor Balázs
311
9. Horváth Bálint
302
teljes táblázat
World Rally Championship 2026
az 5.futam, az
50. Rally Islas Canarias után
1. Elfyn Ewans
Toyota Yaris GR Rally1
101
2. Takamoto Katsuta
Toyota Yaris GR Rally1
99
3. Sami Pajari
Toyota Yaris GR Rally1
72
4. Oliver Solberg
Toyota Yaris GR Rally1
68
5. Adrien Fourmaux
Hyundai i20 N Rally1
59
6. Sebastian Ogier
Toyota Yaris GR Rally1
58
7. Thierry Neuville
Hyundai i20 N Rally1
35
8. Esapekka Lappi
Toyota Yaris GR Rally1
21
9. Yohan Rossel
Lancia Ypsilon Rally2
20
teljes táblázat
European Rally Championship 2025
az 1.futam,
az Andalusia Rally után
1. Juan A.Suarez
SKODA Fabia RS Rally2
30
2. Ivan Ares
Toyota Yaris GR Rally2
27
3. Teemu Suninen
SKODA Fabia RS Rally2
23
4. G. Basso
SKODA Fabia RS Rally2
22
5. Andrea Mabelini
Lancia Ypsilon Rally2 HF Integrale
20
6. Jorge Cagiao
Citroen C3 Rally2
17
7. William Creighton
Citroen C3 Rally2
13
8. Jakub Matulka
SKODA Fabia RS Rally2
11
9. Dominik Stritesky
SKODA Fabia RS Rally2
9
teljes táblázat
Országos Rally Bajnokság 2026
a 2.futam,
a Rally Moldava után
1. Bodolai László
SKODA Fabia RS Rally2
72
2. László Martin
SKODA Fabia RS Rally2
67
3.
Trencsényi József
SKODA Fabia RS Rally2
54
4.
Vincze Ferenc
SKODA Fabia RS Rally2
35
5.
Osváth Péter
SKODA Fabia RS Rally2
29
6. Kovács Antal
Ford Fiesta R5 MkII
28
7.
Viszló Csaba
CITROEN C3 Rally2
28
8.
Bujdos Miklós
SKODA Fabia RS Rally2
23
9. Trencsényi Vince
SKODA Fabia RS Rally2
20
teljes táblázat
Országos Rally Challenge 2026
a 2.futam,
a Rally Moldava után
1.
Helembai Zsolt
Lada VFTS
66
2. Hinger Dávid
Lada VFTS
50
3. Rongits Attila
Mitsubishi Lancer Evo IX
35
4. Csáthy Miklós
Lada 2107
34
5. Molnár Zoltán
Citroen C2
32
6. Nagy Gábor
Lada 2107
27
7. Ruszkai Attila
Lada 2107
24
8. Helgert Tamás
BMW E46 M3
23
9. Tárkányi Sándor
Lada VFTS
18
teljes táblázat
Peugeot 208 Rally4 Cup Hungary
a 2.futam,
a Rally Moldava után
1. Herczig Patrik
Peugeot 208 Rally4
29
2. Zagyva Dorka
Peugeot 208 Rally4
20
3. Hibján József
Peugeot 208 Rally4
19
4. Faltusz Dávid
Peugeot 208 Rally4
17
5.
Tellér Antal
Peugeot 208 Rally4
8
  Bertalan Márton
Peugeot 208 Rally4
-
teljes táblázat
Országos Rally2 Bajnokság 2026
a 2.futam,
a Rally Moldava után
1. Békési Richárd
Peugeot 208 R2
35
2. Simon György
Lada 2105
24
3. Himmer Attila
Lada 2105
23
4. Kerekes Bence
Lada VFTS
20
5. Ruszó Krisztián
Lada VFTS
20
6. Kóródi Koppány
Honda Civic TypeR
15
7. Kiss László
Peugeot 208 R2
13
8. Világi Levente
Lada 2105
11
9. Huhák Csaba
Citroen C2 R2
11
teljes táblázat
Országos Historic Bajnokság 2025
a 2.futam,
a Rally Moldava után
3. korcsoport
1. Wirtmann Ferenc
Ford Escort
34
2. Müller Roland
Lada 2101
28
3. Gyenes András
Lada 2101
25
4. korcsoport
1. Póczik Ákos
Lada 2105
34
2. Csomor László
Lada VFTS
28
3. Bőhm Tibor
Lada 2107
25
teljes táblázat

7. Co-Driver Rally School – Janikával indul a 2018-as évfolyam

Ha kis hazánkban felvetődik a rali, mint téma, a sportszerető társaságban hamar előkerülnek a 90-es és 2000-es évek. Kellemes nosztalgiával beszélünk róla, de még inkább újra vágyott érzésként, élményeként, ábrándozva. Ifj Tóth János aktív részese volt már ennek a korszaknak is olyannyira, hogy első abszolút bajnoki címét is ekkor szerezte és gyűjtő szenvedélye további 6 alkalommal eredményezte az éves rali korona elnyerését. A versenyzés mellett vállalta és felvállalta, hogy az utánpótlásért is dolgozzék, hogy átadjon valamit abból a hatalmas tapasztalati csomagból, ami az elmúlt évtizedek alatt Őt a nagy bajnokok közé emelte.
A Co-Driver Rally School a kezdetektől számíthat Janika résztvételére és támogatására, nem lesz ez másként az idei, 2018-as kurzus esetében sem. Őt kérdeztem a márciusi navigátor suliról, az utánpótlás nevelésről, a programról és „arról” a hangulatról.
 
 
 
Legközelebbi fellépésed a Co-Driver Rally School-ban egy tőled kevéssé megszokott, tanári szerepben talál. Mikor és hol kap katedrát ifj. Tóth János?
…és a komplett tanári kar! Hiszen ez nem csak rólam szól, én egy vagyok azok közül, akik részt vesznek, részt vehetnek ebben. Hozzá teszem, nagyon szívesen teszem! Az idei, 2018-as navisuli az elmúlt évek remek helyszínén, Orfűn várja az érdeklődőket március első hétvégéjén, március 3-4-én.
 
 
Ez neked már nem az első, hiszen a kezdetektől benne vagy. Miért fontos ez ifj. Tóth János sokszoros magyar bajnoknak? Miért adod hozzá a neved és az arcod?
Már az első alkalommal is úgy éreztem, hogy ez egy jó kezdeményezés! A sportért folyamatosan tennünk kell, ha azt akarjuk, hogy működjön. Az utánpótlás nevelés alapvetően határozza meg a sport jövőjét. Azt gondolom, hogy Magyarországon sok jó navigátor van, de még sincs elég. Nekünk „öregeknek” kutya kötelességünk foglalkozni a jövő versenyzőinek nevelése. Pilótaként megtanultam és sokszor megtapasztaltam, hogy a sikernek mennyire meghatározóan fontos része a navigátor. A jó navigátor!
A navigátor suliban is arra törekszünk, hogy a részt vevők érezzék és tapasztalják, itt nem csak felolvasó automatákra van szükség. Sokkal több annál, hiszen a navigátornak a szükséges képességei mellett nincs meg a kellősportszakmai felkészültsége és a kellő elhivatottsága, nem lesz meg a szükséges összhang a pilótájával. Ha nincs az a „plusz”, akkor igazi bizalom sem lesz kettejük között és e nélkül nem lesznek olyan gyors páros, mint lehetnének. Ezt könyvekből nem lehet átadni, ehhez személyes kontakt és gyakorlat szükséges. Nekünk pedig az a feladatunk, hogy a tudásunkból, tapasztalatunkból, élményeinkből minél többet átadjunk azoknak, akik erre kíváncsiak. Jó dolog, hogy működik ez a kezdeményezés, jó dolog, hogy vagyunk még egy páran, akik foglalkozunk, foglalkozhatunk ezzel, és nem kérdés,hogy ott a helyem, hogy részt veszek ebben sokadszor is.     
 
Szokták mondani, hogy egy iskola annyit ér, amennyit a tanári kara. Mi a helyzet a Navigátor iskola szakmai oldalával? Mitől jó ez a suli?
Egyértelmű! Attól jó, hogy jó a csapat! A tanári kar minden tagja elhivatott, szakmailag felkészült, és tapasztalt. Nem az első sulit csináljuk így, együtt, ez pedig azt bizonyítja, hogy mindannyian tenni akarunk az utánpótlásért. Sok mindent kaptunk versenyzőkként ettől a sporttól és szeretnénk ebből visszaadni a fiataloknak. A másik fontos dolog, hogy nagyon jó az orfűi helyszín! Szó szerint minden egy helyen van, valamint könnyen elérhető autóval is, busszal is. És gyönyörű a környezet! Azaz: minden adott ahhoz, hogy most is jó hangulatú és tartalmas legyen a Navigátor Suli. 
 
 

7co-driver_school_-_ujra_navigatorsuli_2

 
 
Azt én is igazolhatom, hogy a hangulatra nem lehet panasz, sem az oktatók között, sem a suli egészét tekintve… 
Természetesen a komoly szakmai munka az alapja mindennek, de a hangulat abszolút felszabadult. Talán pont azért, mert itt olyan emberek jönnek össze, akik szeretik az autósportot és hajlandóak ezért tenni. A navigátor iskola is fejlődik és mára olyan erős alapokkal rendelkezik ez az intézmény, hogy ha ralit kivonnánk a képletből, akkor is egy remek, vidám hétvégéről beszélhetnénk. Ralival együtt pedig pláne. Tulajdonképp ez egy vidám hétvégi programnak is kitűnő. 
 
Mi lesz idén a program? Eddig első nap elmélet, másodikon gyakorlat volt a trend?
Az alapok most sem változnak. Két napon keresztül csak a rali lesz a téma. Szombaton egész napos elméleti oktatás, este pedig a vacsora után egy kötetlen hangulatú duma parti a másnapi csapatok kisorsolásával. Vasárnap pedig korán kezdünk és egész nap meg az autózás, azaz, a gyakorlati oktatás a program. Tapasztalt pilótákkal és mentor navigátorokkal próbáljuk ki a fiatalokat a gyakorlatban, azaz, autóban ülve. 
 
videók a korábbi iskolákról
 
 
Miben lesz más ez a suli, mint az eddigiek?
Az elméleti részét az alapító tagok, Nyirfás Julcsi, Kerekes Joti, Csökő Zoli és Büki Ernő állították és állítják össze. De ez a rész sem változatlan, itt is minden alakalommal kerülnek elő újabb és új dolgok, így azoknak is érdemes visszajönniük, akik már jártak nálunk. Fontos szempont, hogy mindig legyen újítás az átadott anyagban. Vasárnap is picit többet kapnak a diákok, hiszen a korábbiaktól eltérően most is több gyorsasági szakasz is lesz, etapokkal, gyűjtővel, profi sportbírókkal, azaz, mindennel, ami kell.
 
7co-driver_school_-_ujra_navigatorsuli_4
 
A Co-Driver Rally School tanári kara idén is erős, akár a pilótákat, akár a mentor navigátorokat nézzük…
Úgy kezdem, hogy mindannyiunknak, akik pilótaként vagy navigátorként részt vehetünk ebben az egészben nagy megtiszteltetés a felkérés, és úgy tudom, mindannyian elsőre igen mondtunk Markó Tibi telefonhívására, ami pedig jól jelzi, hogy ismét örömmel jövünk ide. Természetesen a mag most sem változott: Julcsi, Joti, Ernő, Csökő Zoli és Markó Tibi. Ez a névsor egészül ki: Budai Marcsi, Czakó Janek, ifj. Ranga Laci, Klausz Kristóf, Maricsek Miki, Ranga Peti, Turi Tomi, Wirtmann Feri és ifj. Tóth János kollégákkal. Nem magamat, hanem a többieket figyelembe véve úgy gondolom kijelenthető, hogy ez a társaság nagyon rendben van! Ebből rossz nem sülhet ki.   
 
 

7co-driver_school_-_ujra_navigatorsuli_3 
Mi a dolga annak, aki szeretne rész venni a 7.Co-Driver Rally School kurzusán?

Készült egy profi kiírás is a suliról, abban benne vannak az alapvető infók. Egyébként pedig a codriverrallyschool@yahoo.com címre kell levelet írnia a jelentkezőknek.
 
Nevezési zárlat?
2018. február 23. péntekig várjuk a jelentkezőket. Tessék igyekezni, mert az osztály létszáma korlátozott!  
 
Ez a hír most jelenik meg 5203. alkalommal
Share |
  
  
  
 
  
  
h i r d e t é s
Fotóalbum címkék
h i r d e t é s
Hír címkék
Videó címkék
Fotóalbum címkék
H K Sz Cs P Sz V
04 05 06 07080910
111213 14 151617
181920 21222324
25 26 27 28293031
01 02 03 04 050607
2026.05.08-12.

részletes infóink

2026.05.07-10.

részletes infóink

2026.05.09-10.

részletes infóink

2026.05.09.

részletes infóink

2026.05.10.

részletes infóink

2026.05.10.

részletes infóink

2026.06.11-13.

részletes infóink


b a j n o k s á g o k :

World Rally Championship 2026
European Rally Championship 2026
Országos Rally Bajnokság 2026
Hungarian Virtual Rally Championship 2026
Virtual Peugeot Rally Cup 2026
k e d v e n c e i n k
duenshop.hu
Rallylive.hu
AutoSportFoto.sk
WRC magazin

s t a t i s z t i k á k