|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
h i r d e t é s
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]() |
![]() A Rallye Sprint Kupa és a MARB déli régió 2017-es sorozata utolsó futamához érkezett. Az egészen biztos, hogy az idei szezonzárón sem fogunk unatkozni, amit garantál a festői helyszínen a bevállalós, 2 irányú pálya Magyarhertelend és Orfű között. A bajnoki szezonzáróról kérdeztem Markó Tibor rendezőt. Az elmúlt években kitűnőre vizsgázott ez a helyszín és az itt rendezett szezonzáró. Idén – ha emlékeim nem csalnak – egy picit későbbre került a naptárban a verseny.
Orfű és Magyarhertelend az elmúlt években egyértelművé tette, hogy teljes vállszélességgel állnak a Rallye Sprint versenyeink mögé, szeretettel fogadják és segítik azokat. Így kijelenthetjük: kitűnő helyszínen, kitűnő házigazdái a Sprintes évadzárónak, amit ezúttal is köszönünk nekik! Az idei megmérettetés a januárban kiadott naptárunktól kényszerűen eltér, hiszen az elmaradt Bp Rallye pótlására összedobott verseny miatt csúsztatnunk kellett a rendezvényt egy héttel. Remélem, nem lesz szükség hókotróra. :o)
Hogyan alakul a program?
Ebben nincs jelentős eltérés. Szombaton délelőtt 10:00 órától admin átvétel az orfűi Rácz Tanyán, technikai átvétel Orfűn, a Panoráma Camping-ben, és mindeközben pályabejárás. Este versenyzői eligazítás, rajtszám osztás, gyors alvás. Vasárnap reggel 7:00 órakor rajtol az első gyors, és terveink szerint délután 17:00 óra körül a 6. és egyben utolsó szakasz. Az Orfű – Magyarhertelend szakaszt 3-3 alkalommal teljesíti a mezőny mindkét irányban. Majd 19-20 óra magasságában díjkiosztó, taps és hazautazás.
![]() Novemberben a reggeli kezdés és a naplemente utáni befejezés is érdekes lehet…
Pontosan! A pálya nagyon jól autózható, tempós kanyarokkal, csodás környezetben. És ha már a csodás környezetnél tartunk. Az orfűi tó, azon túl, hogy festői díszletként szolgál, szerencsére párát is termel, ami már önmagában is tréfássá teheti a tóparton az aszfaltot, pláne kora reggel és a naplemente után, ha netán még fagy is egy kicsit. Az utolsó gyors pedig szürkületben zajlik majd, így feltétlenül segít majd a lámpasor. Ha mindezt egybe gyúrjuk, akkor kapjuk meg kb azt a kihívást, ami a versenyzőinkre vár ezen a versenyen. De amint az ismert: „…a déli régió NEM JÁTÉK!”
A Teszt Rallye-hoz hasonlóan Orfűn a campingban lesz a bázis?
Szombaton a Rácz Tanyán működik a versenyiroda, amit vasárnapra átköltöztetünk Orfűre a Camping bejáratához, de a díjkiosztó ismét a Rácz Tanyán lesz. Vasárnap napközben pedig „nappali melegedőt” rendezünk be a hertelendi kiskastélyban, ahol a gyűjtőben várakozó versenyzőpárosok találhatnak mosdót, le tudnak ülni és meg is vendégeljük őket KV-val, teával az esetlegesen hidegebb időjárás ellen.
Kérted, hogy beszéljünk a szállásokról is…
…igen! Pontosan a távolabbról érkező versenyzők miatt kértem. A versenykiírás végére ezúttal is összegyűjtöttünk több lehetőséget is amelyek a környéken vannak és elérhető áron várják a versenyre érkező csapatokat! Aki szállást keres, ne habozzon élni a felsorolt lehetőségekkel.
![]() Meddig lehet nevezni?
Ugyebár a MARB / Sprint versenyeken még a helyszínen is lehet nevezni, de ezúttal is 2 lépcsős a rendszer. Az előnevezési zárlat 2017. november 2. (csütörtök) Eddig az időpontig egy picivel kedvezőbb a nevezési díj, ezután, illetve az adminisztratív átvételen már drágább. Tehát az első nevezési határidő: 2017. november 2. – a kiírás végén megtalálható a nevezési lap. Ez a hír most jelenik meg 3185. alkalommal
![]() 2017.11.11-12.
Orfű - Magyarhertelend részletes információinkversenykiírás MARB (munkapld) versenykiírás RSK eredmények ![]() |
|
||
h i r d e t é s
asi, balogh jani, boroznaki tibi, bujdos miki, drift, duen, esztergom, evo, fabia, grepton, herczig norbi, itiner, king of europe, mafc, miskolc, mitsubishi lancer, murva, n4, rallyracing, rte, s2000, skoda, turi tomi, wald4tel, wrc
ausztria, autogrill, bajna, crash, csepel, drtrophy, duen, dunaharaszti, esztergom, etele, frici, gemer, miskolc, rally ob, rally vb, rallysprint, rigli, rozi64, salak, simontornya, szlalom, szombathely, teszt, toyota celica gts, zsiros
|
![]() ![]() 2025.05.02-03.
![]() részletes infóink ![]() 2025.05.04.
![]() részletes infóink ![]() 2025.05.03.
![]() részletes infóink ![]() 2025.05.04.
![]() részletes infóink ![]() 2025.05.09-11.
![]() részletes infóink ![]() 2025.
![]() részletes infóink ![]()
s t a t i s z t i k á k |